Vyhlásili seniorov tohto roku

             Prvých držiteľov titulu Senior roka v minulom týždni po prvý raz vyhlásili v Zlatej sále Bojnického zámku. Jedným z ocenených bol aj konštruktér z nášho regiónu Tadeáš Wala.

            1. ročník ocenenia starších občanov za ich záslužnú prácu zorganizovalo Fórum pre pomoc starším, národná sieť pod záštitou manželky prezidenta republiky Silvie Gašparovičovej a Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Ani mi nenapadlo, že by som mohol byť jedným z vyhlásených seniorov roka. Potešilo ma ale, že si na mňa spomenuli, pretože my sme už taká veková kategória, kedy ľudia upadajú do zabudnutia“, vyznal sa senior ocenený tretím miestom. Sedemdesiatichpiatich rokov sa dožil pri dobrom zdraví v kruhu rodiny. Má zdravotný preukaz na licenciu pilota a ešte stále lieta. Dlhé roky pracoval pre rezort baníctva ako výskumník a jeho život je spojený s letectvom. Viac ako pol storočia sa venoval bezmotorovému lietaniu, kde získal domáce i zahraničné víťazstvá a titul majstra športu. Po odchode do dôchodku sa začal naplno venovať vývoju ultraľahkých lietadiel. Jeho stroj Dynamic lieta po celom svete a má najlepšie parametre. Stále pracuje na vývoji štvormiestneho lietadla. Na prvom mieste v jeho živote je starostlivosť o ťažk chorú manželku.

            Nakoľko sa Silvia Gašparovičová nemohla osobne zúčastniť na odovzdávaní titulov Senior roka, poslala pozdravný list, v ktorom ocenila hlavne samotnú myšlienku vzdať úctu a vďaku starším i takýmto spôsobom.